Na zewnątrz późna jesień, zimno, wieje i pada deszcz, więc pogoda również nie zachęca do wyjścia z domu. Jednak musimy rano jechać do pracy, więc wsiadamy szybko do samochodu i ruszamy, jednak po chwili przypominamy sobie, że musimy niestety ponownie wyjść, by przecież otworzyć bramę wjazdową. Czy istnieje sposób, aby w znacznym stopniu ułatwić sobie tę czynność?

Jaki system do bram?

zestawy do bram skrzydłowychDo jednych z najbardziej sprawdzonych i popularnych rozwiązań należy montaż automatycznego systemu do bram. I wcale nie ma konieczności wymiany całej bramy w celu założenia mechanizmu, ponieważ na rynku znajdziemy mnóstwo firm, w ofercie których znajdziemy różne zestawy do bram skrzydłowych oraz przesuwnych. Jest bardzo wygodny system, którego montażem powinna zająć się profesjonalna firma, posiadająca wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie oraz daje nam gwarancję na funkcjonowanie systemu. W razie niespodziewanej awarii ponownie służy pomocą w naprawie. W zależności od modelu, na jaki się zdecydujemy, napęd wyposażony jest w mechanizm odblokowywania ręcznego, który świetnie sprawdzi się w przypadku braku zasilania oraz system wykrywania przeszkód co zabezpiecza przed uszkodzeniem bramy. Firma pomoże również dopasować odpowiedni rodzaj mechanizmu do posiadanej przez nas bramy, ponieważ jest kilka czynników, na które należy zwrócić uwagę. Ważna jest długość i ciężar skrzydła, ilość miejsca potrzebna do zamocowania siłownika oraz maksymalny kąt otwarcia bramy. Wśród napędów do bram skrzydłowych wyróżniamy mechaniczne – śrubowe oraz elektrohydrauliczne. W wielu marketach można znaleźć mnóstwo zestawów do bram z pilotem, które kuszą nas bardzo atrakcyjną ceną. Niestety często okazuje się, że mechanizmy niewiadomego pochodzenia nie działają poprawnie, ponieważ nie zostały sprawdzone oraz nie są solidne i często ulegają awarii. Warto, więc zdecydować się na zakup w sprawdzonych firmach oraz wybrać sprzęt najlepszej jakości z pełną gwarancją i cyklicznym serwisem.

Podczas użytkowania napędu do bram, ważne, by zapewnić bezpieczeństwo użytkowników oraz osób postronnych znajdujących się w jej obrębie. Pomocna będzie lampa sygnalizująca ruch bramy oraz obowiązkowo wbudowany system wykrywania przeszkód, który zapewni bezpieczeństwo poprzez zablokowanie lub odwrócenie ruchu bramy.