Wiele lat temu wzięliśmy kredyt na mieszkanie. Doradca w banku, który udzielał nam kredytu mówił, że z jego doświadczenia wynika, że większość kredytobiorców spłaca swój kredyt mieszkaniowy w ciągu siedmiu lat od uzyskania pozytywnej decyzji kredytowej. W naszym wypadku o dziwo się tak nie stało. Ponieważ najbardziej opłacalny dla nas w owym czasie był kredyt w euro, na taki właśnie kredyt się zdecydowaliśmy.

Wymiana walut w Warszawie

kursy walut WarszawaPonieważ nie udało nam się spłacić kredytu w ciągu siedmiu lat, cały czas musimy spłacać raty i co miesiąc musimy organizować odpowiednią ilość euro konieczna na spłatę kredytu. rata kredytu nie jest mała, dlatego co miesiąc jeździmy poi mieście i sprawdzamy kursy walut Warszawa jest bowiem dużym miastem, działa tu bardzo dużo kantorów i w każdym z nich jest inny kurs. A dla nas nawet kilka groszy na jednym euro robi spor a różnice w kwocie kredytu, jeśli uda nam się znaleźć kantor z naprawdę dobrym kursem, to jesteśmy wstanie zaoszczędzić kwotę kilkudziesięciu złotych, co jest dla nas różnica znacząca. Dlatego mimo uciążliwości tego typu działań nie ustajemy, tylko co miesiąc szukamy najbardziej korzystnego kursu euro, aby w kantorze, który taki kurs oferuje dokonać zakupu waluty. Jest jednak światełko w tunelu, ponieważ wydaje nam się, że odkryliśmy kantor, w którym kurs jest zawsze bardzo korzystny. Jeszcze to sprawdzamy, ale jeśli okaże się to prawda, skończą się nasze comiesięczne wędrówki po mieście w poszukiwaniu najlepszego kursu. A tak w ogóle ostatnio słyszeliśmy, że istnieje coś takiego jak kantory internetowe i w nich kursy są podobno bardzo korzystne. Tę opcję także musimy sprawdzić, byłoby to bowiem niesamowicie wygodne, gdybyśmy mogli wymieniać pieniądze w korzystnym kursie bez konieczności latania po mieście i porównania kursów.

Pomiędzy poszczególnymi kantorami zawsze występowały i nadal występują różnice kursowe. Dlatego jeśli potrzebujemy wymienić walutę, warto jest rozeznać się we sytuacji, najpierw odwiedzić kilka kantorów i dopiero po sparwdzeniu kursów zdecydować, gdzie dokonamy wymiany waluty. Tylko wtedy możemy być pewni, że nie stracimy pieniędzy i nie przepłacimy. Różnica kursowa może być całkiem znacząca, tak więc jest to gra warta świeczki. Warto szukać najlepszych kursów walut.