W te wakacje planuje remont w domu. Chciałabym odnowić kilka pomieszczeń i nadać im industrialny charakter. W tym celu już na początku roku zaczęłam szukać inspiracji i odpowiednich materiałów. Nie chciałam wszystkich materiałów kupować w jednym miesiącu.

Nowoczesne cegły na ścianę

imitacja cegły na ścianieDo remontowanych pomieszczeń zaliczyć musiałam kuchnie, salon i łazienkę. To one wymagały najwięcej pracy. Odkąd wprowadziliśmy się do naszego domu nic nie było tam remontowane. Bardzo podobały mi się surowe wnętrza w których widoczne są zarówno drewniane jak i metalowe elementy. Stary dom zachowuje wtedy swoje naturalne elementy, które same w sobie są już ozdobą. W ostatnich latach bardzo popularne stały się cegły na ścianach. Wielu ludzi skuwa tynki ze ścian aby odkryć surowe ściany, które najczęściej są z czerwonej cegły. Również mi podobała się taka idea. Niestety dom w którym mieszkałam wykonany był z pustaków i nie mogłam skuwać ścian. Postanowiłam rozejrzeć się za innym sposobem na to aby mieć ceglaną ścianę w salonie. W sklepach internetowych znalazłam płytki ceglane imitujące te naturalne. Imitacja cegły na ścianie była w moim przypadku jedynym rozwiązaniem. Przez internet zamówiłam kilka próbek i czekałam aż dotrą. Zanim zakupiłam odpowiednią ilość chciałam zobaczyć jaki kolor cegieł będzie najlepszy. Po obejrzeniu próbnych płytek zadecydowałam. Cegły były bardzo dobrze wykonane i trudno było odróżnić imitacje od oryginału. Wybrałam czerwone cegły które pasowały do mojego projektu. Cegły miały pokryć całą ścianę na której zamontowany zostanie później telewizor. Cegły nadały industrialny charakter w moim salonie. Byłby bardzo proste w montażu i wykończona w ten sposób ściana prezentuje się bardzo nowocześnie. Zostało mi sporo cegieł więc użyłam ich jeszcze w kuchni przez co salon i kuchnia zostały ze sobą połączone. Cegły nadają wnętrzu surowy wręcz ascetyczny charakter co w wykończeniu nowoczesnych wnętrz jest teraz w modzie. Cegły dopełniają wystrój mojej kuchni w której są drewniane blaty oraz metalowe elementy.

Każdemu kto marzy o wnętrzu w stylu industrialnym, a mieszka w domu który jest stosunkowo młody polecam zakup cegieł imitujących naturalne cegły. Efekt jest niemalże identyczny. Cegły są łatwe w montażu i dostępne są w wielu różnych modnych barwach.